Szkło zespolone gięte

Szkło zespolone gięte

Czym jest szkło zespolone gięte?

Szkło zespolone gięte jest szkłem warstwowym, składającym się z zespołu dwóch lub wiecej tafli szkła, rozdzielonych ramką dystansową, w którym dodatkowo zastosowano proces gięcia (powolne ogrzewanie tafli szkła płaskiego do momentu, w którym przekroczy się temperaturę jego plastyczności). W ten sposób, szkłu nadawana jest nowa jakość funkcjonalna i estetyczna – do wyrzucenia,

Jakie są zalety szkła zespolonego giętego

Szkło zespolone gięte jest doskonałym elementem dekoracyjnym, jest prestiżowym rozwiązaniem architektonicznym, a dzięki procesowi hartowania (na skutek gięcia szkła) odznacza się wyższą wytrzymałością niż szkło zwykłe, jest odporne na szok termiczny i zmniejsza ryzyko zranienia w przypadku rozbicia tafli.

Zastosowanie szkła zespolonego giętego?

Szkło zespolone gięte stosuje się w konstrukcjach budowlanych, przy szkleniu fasad budynków, świetlików i witryn, wypełnieniu balustrad i balkonów, a także przy systemach ścianek działowych ramowych i całoszklanych.

Szkło zespolone gięte znajduje również szerokie zastosowanie w wyposażeniu i wystroju wnetrz zimowe ogrody, przeszklenia salonow,

Szkło zespolone gięte może być również stosowane jako fragmenty urządzeń wyposażeń gastronomicznych – elementy lodówek, zamrażarek, kuchenek i piekarników.

Strona główna