Szkło zespolone

Szkło zespolone

Czym jest szkło zespolone?

Szkło zespolone to zespół składający się z dwóch lub trzech tafli szkła, rozdzielonych ramką dystansową, która tworzy przestrzeń między szybami. Szyby połączone są ze sobą z zastosowaniem procesów uszczelniania obrzeży, z hermetycznie uszczelnionymi przestrzeniami między szybami.

Zalety szkła zespolonego i jego wykorzystanie:

Szkło zespolone najczęściej wykorzystuje się w oknach, elewacjach, przeszkleniach, ze względu na to, iż stanowi ono izolację termiczną (chroni przed utratą ciepła, zabezpiecza przed nadmiernym nagrzewaniem). Dodatkowo szkło zespolone chroni przed hałasem i może stanowić czasową ochronę przed włamaniem.

Izolacyjność cieplna szyb zespolonych zależy od liczby wykorzystanych tafli, odstępów pomiędzy nimi oraz rodzaju gazu, który wypełnia wolne przestrzenie. Najczęściej wykorzystuje się okna z pakietem trzyszybowym o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,7. Popularne staje się również zastosowanie powłoki niskoemisyjnej, która odbijając promieniowanie cieplne, skutecznie zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku.

Szkło laminowane hartowane VSG/ESG

Szkło laminowane hartowane VSG/ESG to bezpieczne szkło warstwowe składające się z dwóch lub większej ilości szyb ze szkła hartowanego ESG, które są ze sobą połączone sprężystociągliwą folią PVB o wysokiej wytrzymałości. W wypadku rozbicia tafli, szkło pęka, ale jego kawałki są utrzymywane na folii PVB, co minimalizuje ryzyko skaleczenia. Dzięki procesowi hartowania, szkło staje się pięciokrotnie bardziej wytrzymałe od szkła zwykłego. Szkło laminowane hartowane VSG/ESG jest o wiele odporniejsze na uderzenia, obciążenia mechaniczne oraz pęknięcia.

Szkła laminowane hartowane VSG/ESG stosuje się jako elementy balustrad, witryn sklepowych, podłóg i daszków.

Strona główna