Szkło esg vsg

Szkło Gięte

Zadzwoń do naszego konsultanta po więcej informacji

Telefon: 533-744-889  Email: biuro@esgvsg.pl

Szkło gięte


Jak powstaje szkło gięte?

Szkło gięte otrzymujemy w procesie powolnego ogrzewania szkła płaskiego, aż do momentu, w którym przekroczymy temperaturę jego plastyczności. Wtedy szkło zaczyna dopasowywać się do kształtu formy zamontowanej w piecu specjalnie skonstruowanym do tego celu.

Jakie są zalety szkła giętego?

Największą zaletą szkła giętego jest jego plastyczność, która umożliwia uzyskanie niezliczonej ilości kształtów. To sprawia, że szkło gięte może być wykorzystywane zarówno w dużych przedsięwzięciach architektonicznych, w których liczy się bezpieczeństwo i innowacyjność, jak i w zamówieniach prywatnych, gdzie na ogół służy ono celom dekoracyjnym.

Do czego wykorzystuje się gięte szkło?

Takie szkło może być stosowane przy projektowaniu klatek schodowych, wind, balustrad, drzwi, mebli, kabin prysznicowych, szaf i witryn sklepowych, gablot wystawowych, szyb samochodowych, przeszkleń wewnętrznych i zewnętrznych.

Nasza firma oferuje państwu szkło gięte hartowane i niehartowane

Szkło gięte niehartowane

Technologia: Szkło płaskie poddaje się procesowi termicznemu polegającemu na rozgrzaniu tafli szkła płaskiego do temperatury 600 – 700 stopni Celsjusza, aby korzystając jedynie z siły grawitacji, uzyskać jego pożądany kształt.

Zastosowanie: Szkło gięte niehartowane stosuje się tam, gdzie nie jest potrzebne szkło wzmocnione termicznie.

Cechy: Może być poddawane dalszej obróbce – cięciu, szlifowaniu, wierceniu otworów.

Rodzaje szkła giętego niehartowanego:

Szkło gięte monolityczne – pojedyncze szkło gięte, które powstaje w wyniku osiadania rozgrzanego szkła na formie. Szkło gięte niehartowane monolityczne ulega rozbiciu na nieregularne i ostre części, a więc powinno być stosowane tylko tam, gdzie nie jest narażone na bezpośrednie oddziaływanie siły.

Szkło gięte laminowane VSG – składa się z dwóch lub większej liczby tafli szkła zlaminowanych ze sobą specjalną folią. Rozbite szkło jest utrzymywane przez sklejającą je folię, a więc stanowi doskonałą ochronę przed aktami wandalizmu, czy włamaniami.

Szkło gięte zespolone – łączenie tafli szklanych w szyby zespolone pozwala na sprostanie wymaganiom izolacji termicznej. Wykorzystuje się je nie tylko w przemyśle i chłodnictwie, ale także jako szkło okienne.

graduation-cap

10 Lat doświadczenia

Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia że doskonale znamy branżę budowlaną oraz wiemy  czego potrzebuje nasz klient

star

Kompleksowa oferta

Oferujemy szkło gięte w każdym rozmiarze i ilości. Pomagamy w doborze produktu pod konkretny projekt

diamond

Krótkie terminy  

Do produkcji naszego szkła używamy tylko surowca najwyższej jakości. Produkt dostarczamy w umówionym terminie i miejscu

Zadzwoń lub napisz do naszego konsultanta po więcej informacji

Telefon: 533-744-889  Email: biuro@esgvsg.pl

Copyright 2017 - esgvsg.pl

Disclaimer - Kontakt